Életmód és Egészségkutatások Interdiszciplináris Munkabizottság

A megye egészségügyi, gazdasági és társadalmi helyzete új kutatási aspektusok szerinti vizsgálatokra ösztönzi a döntően a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán működő kutatócsoportot. Az új kutatási igények miatt átszervezésre került a korábbi Egészségtudományi Munkabizottság. A megújuló munkabizottság Életmód és Egészségkutatások Interdiszciplináris Munkabizottság néven jött létre bővített kutatási területtel, bővített kutatói bázissal, hangsúlyosan kezelve az egészség szociológiai és egészségtudományi aspektusát. A munkabizottság célja, hogy az egészségtudományi és társadalomtudományi terület ötvözésével, a két tudományterületen megjelenő modellek segítségével az életmód egyes szegmenseit, többet között az egészségi állapotot, az egészségmagatartás, rizikómagatartás, egészségmegőrzés, az önminősített és mentális jóllét, az elégedettség mintázatát stb. feltérképezze a különböző társadalmi, demográfiai, foglalkozási csoportokban.
A Romológia Munkabizottság megszűnésével az Életmód és Egészségkutatások Interdiszciplináris Munkabizottság a romológiai témájú kutatásokat is beemelte a saját feladatai közé.

Elnök: Rusinné Dr. habil Fedor Anita

Társelnök: Dr. Sárváry Attila