Felvételizőknek

Szerezhető fokozat: BSc
Szerezhető szakképzettség: ápoló
Megszerzendő kredit száma: 240
Képzési forma: nappali és levelező

A felvételi eredményességének  javítása érdekében minden évben emelt szintű érettségi előkészítő tanfolyamot tartunk Egészségügyi alapismeretek tantárgyból, melynek részleteiről javasoljuk, hogy tájékozódjanak az ETK honlapján.

Kari infrastruktúra

A kar korszerűen felszerelt és berendezett szaktantermekkel biztosítja a gyakorlati képzés magas színvonalát. A gyakorló termek elsősorban a betegellátás és gondozás feladatának elsajátítását segítik. Korszerűen felszerelt mikrobiológiai és morfológiai laboratórium teszi lehetővé az elméletben tanultak gyakorlati elsajátítását.

A nyelvi képzés alatt a hallgatóknak angol és német nyelvből órarendbe épített, kis csoportban megtartott nyelvi órán való részvételt biztosítunk.

Az alapszakos hallgatóinknak segítjük a tudományos diákköri munkába való bekapcsolódását, egy választott témában. Ezzel a hallgató tudását tovább bővítheti, melyről a Tudományos Diákköri Konferencián számot adhat. Lehetőség van arra, hogy ez a pályamunka szakdolgozatként is elfogadott legyen. Az alapszakon elsősorban az egészség megőrzésére, a primer prevencióval kapcsolatos tudományos témákat preferáljuk.

Az Ápolás és betegellátás alapszakon fontos a hallgatók testi egészségének fejlesztése, ehhez testnevelés órák és kondicionáló terem áll rendelkezésre, ahol a hallgatók fittségi állapotukat erősíthetik.

Nyelvi követelmény

Az alapfokozat megszerzéséhez egy élő idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél megszerzése szükséges.

Frissítés dátuma: 2022.09.28.